home Inne Wkładki ortopedyczne dla małych dzieci

Wkładki ortopedyczne dla małych dzieci

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko było zdrowe i prawidłowo się rozwijało. W szczególności w pierwszych latach życia należy zwracać uwagę na wszystkie niepokojące sygnały, aby później dziecko nie musiało borykać się z żadnymi problemami. Warto obserwować maluszka, kiedy zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, ponieważ w tym momencie zazwyczaj pojawiają się problemy z wadami postawy. Częstym problemem u małych dzieci jest płaskostopie poprzeczne, które na szczęście można skutecznie zniwelować.

Wkładki ortopedyczne na zamówienie – najlepszy sposób na koślawe stopy

Jeśli maluszek koślawi swoje stopy, wówczas konieczna jest wizyta u specjalisty ortopedy, który oceni, czy sprawa jest poważna. Co może zalecić w takiej sytuacji lekarz?
  • wkładki ortopedyczne na zamówienie – idealnie dopasowane wkładki do butów to podstawa terapii,
  • zakup odpowiedniego obuwia – buciki powinny być lekkie i mieć miękką, profilowaną podeszwę, jak również stabilizować piętę,
  • ćwiczenia, które można wykonywać w domu samodzielnie.
Dzięki takim działaniom, można skutecznie zniwelować problem koślawości i sprawić, że maluszek zacznie stawiać swoje stopy w sposób prawidłowy. Zapraszamy na fororto.pl

Jak długo trwa leczenie koślawości?

Lekarz nie jest w stanie jasno określić, jak długo będzie trwała cała terapia i jak długo trzeba będzie nosić wkładki ortopedyczne na zamówienie. Wiele zależy tu od systematycznych ćwiczeń w domu oraz predyspozycji młodego człowieka. Najczęściej już po kilku miesiącach widać jest wyraźną poprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *