Ciekawostki o Elvisie Presleyu

mikrofon

Jeśli ktoś zechce twierdzić, iż życie i kariera sceniczna Elvisa Presleya należały do sfer nudnych i nijakich to zdecydowanie natrafią na mur przeciwników obalających tą bądź co bądź nieuzasadnioną tezę.


Presley to wyjątkowy władca sceny i pan ludzkich serc, to niezwykle utalentowany artysta, ale także daleki krewnym prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmy'ego Cartera, a ponad wszystko człowiek wielu pasji. Mało, kto wie, iż prócz platynowych płyt i nagród z branży aktorskiej, w jego posiadaniu znalazł się także czarny pas karate. O jego sile i charyzmie może świadczyć także fakt, iż był pierwszym artystom, którego koncert był transmitowany na cały świat poprzez łącze satelitarne, miało to miejsce podczas koncertu na Hawajach „Aloha from Hawaii”. Znany i ceniony artysta słynął także z negatywnych aspektów życia, jego największym problemem było niewątpliwie uzależnienie od różnorodnych leków, nałóg w dużym stopniu, jak nie przede wszystkim wpłynął na przedwczesną śmierć artysty.

17.05.2011. 09:19

Krótki życiorys Elvisa Presleya

Aktor, wokalista, urodzony 8 stycznia 1935 w Tupelo w skromnej rodzinie, jako jeden z bliźniąt (brat Jessie Garon przyszedł na świat martwy). Rodzina była dla niego zalążkiem wielkiej scenicznej kariery, to dzięki jego rodzicom, którzy zapisując go do chóru kościelnego, pokazał świat muzyki. Zmarł 16 sierpnia 1977 w Memphis, u szczytu kariery piosenkarskiej.


Elvis Presley charyzmatyczny, ujmujący i niepowtarzalny władca milionów niewieścich serc, człowiek o wyjątkowym poczuciu muzyki, a także niebywały „wrażliwiec” na ludzie losy. Okrzyknięty królem rock and rolla, bez wątpienia szczególnie zapisany w karcie kultury masowej artysta XX wieku. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, między innymi Grammy Award. W niepowtarzalny sposób zespolił takie gatunki muzyczne jak pop, blues, country, gospel, czarny R&B, i rock. Jego single i albumy zdobywały statusy multiplatynowych i złotych, jego utwory nie schodziły z list przebojów, i nawet przerwa w karierze spowodowane obowiązkiem służby wojskowej nie wpłynęła negatywnie na rozwój kariery muzycznej i aktorskiej Presleya. Mówiąc krótko wielki człowiek i utalentowany artysta.

15.04.2011. 13:08

Free Blog Themes and Templates