Pamiątki

Tutaj niedługo pojawi się kącik tematyczny o pamiątkach związanych z Elvisem.

01.08.2011. 23:20

Hity Elvisa Presleya

elvis

27 stycznia 1956 roku to czas, kiedy to ukazał się pierwszy singiel Elvisa Presleya - "Heartbreak Hotel". Można powiedzieć, iż to początek wielkich sukcesów, znamiennych i niezmiernie rewolucyjnych w świecie kultury i utworów muzycznych.


Twórczość króla rock and rolla to niezwykle bogata paleta wielkich klasyków muzyki masowej, do przebojów, które niewątpliwie zasłużyły na miano hitów należą między innymi „Love Me Tender”, „Don't Be Cruel”, „An American Trilogy”, „Jailhouse Rock”, „I Got a Woman”, „Burning Love”, „Hound Dog”, „Your Time Hasn't Come Yet Baby”, „It's Only Love” i wiele, wiele innych klasyków, które pobrzmiewają w wielu domach na całym świecie po dziś dzień. Zatem bez wahania możemy powiedzieć, iż pomimo, że od śmierci wielkiego muzyka minęło już ponad 25 lat, to jego legenda poprzez znamienite utwory żyje po dziś dzień.

28.04.2011. 12:01

Styl prezentowany przez Presleya

Unikalny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, nie po podrobienia, wyjątkowy, porywający do tańca, magnetyzujący, ale także chwytający za serce.


Ta „wybuchowa” mieszanka popu, rocka, czarnego R&B (rhythm and blues), country, gospel, czy też jazz’u uwiodła miliony fanów na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych po Europę. Styl Presleya to już wspomniane połączenie wielu gatunków muzycznych, ale również charakterystyczny taniec, ubiór, czy chociażby fryzura (m.in. typowe dla jego stylu długie bokobrody). Muzyka prekursora rock and rolla niewątpliwie w głównej mierze była wzorowana na muzyce „czarnych ludzi”, to te korzenie, to wpływ właśnie tych kultur zdecydowanie odcisnął największe znamię na twórczości mistrza. Twórczość Presleya zawierała w sobie kilka znamiennych pierwiastków, które to zdecydowanie wpłynęły na rodzącą się miłość do jego dorobku artystycznego – wolność, radość, miłość i niczym niepohamowana energia.

19.04.2011. 17:27

Free Blog Themes and Templates