home Inne Jak zadbać o swoje ciało latem?

Jak zadbać o swoje ciało latem?

Lato to wspaniała pora roku. Bywa jednak bardzo szkodliwa dla naszej skóry. Promienie słoneczne, wysokie temperatury, a także wiatr sprawiają często, że skóra staje się sucha, szorstka, wiotka i brakuje jej jędrności. Wiele osób właśnie po lecie obserwuje u siebie pojawianie się pierwszych zmarszczek wokół ust, czy oczu. Warto zadbać o swoją skórę w odpowiedni sposób, aby również latem nie traciła na jędrności, była zdrowa i nawilżona. Latem również jesteśmy narażeni na wspomniane promienie słoneczne bardziej niż zwykle. Dlatego też niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego kosmetyki z przeznaczeniem do opalania. Kosmetyki powinny posiadać w miarę wysokie filtry. Tu nie chodzi o to, aby za wszelką ceną być opalonym, ale przede wszystkim mieć rozsądne podejście. Łatwo coś przeoczyć w kwestii doboru kosmetyku i „to coś” może nam się odbijać latami czkawką, w formie zbyt dużej ilości piegów powstałych od słońca.

Z jakim filtrem kosmetyki?

Dermatolodzy bardzo chętnie polecają kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała, najlepiej z wysokim filtrem UV. Latem taki filtr należy stosować przez cały dzień, zawsze przed wyjściem na zewnątrz. Nie wolno zapominać o posmarowaniu kremem z filtrem skóry dziecka, która jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Również dla dzieci dostępne są takie kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała. Ich podstawową zaletą jest to, że nie zawierają:

  • szkodliwych parabenów i innych konserwantów,
  • sls-ów,
  • silikonów,
  • chemicznych substancji zapachowych i koloryzujących.

Jakie wybierać kosmetyki?

Warto wybierać takie właśnie kosmetyki, ponieważ ich skład jest bardzo ograniczony i dzięki temu, najczęściej nie wywołują żadnych reakcji alergicznych i podrażnień. Latem, warto sięgnąć po takie, które zawierają wiele substancji nawilżających. Poza tym, wspaniale działają również substancje kojące. Zastosowanie takiego kosmetyku po całym dniu plażowania, na pewno przyniesie skórze wiele przyjemnych doznań. Oczywiście, takie kosmetyki mają krótki termin przydatności, a więc należy je zużyć w ciągu jednego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *