home Inne Jak zadbać o swoje ciało latem?

Jak zadbać o swoje ciało latem?

Lato to wspaniała pora roku. Bywa jednak bardzo szkodliwa dla naszej skóry. Promienie słoneczne, wysokie temperatury, a także wiatr sprawiają często, że skóra staje się sucha, szorstka, wiotka i brakuje jej jędrności. Wiele osób właśnie po lecie obserwuje u siebie pojawianie się pierwszych zmarszczek wokół ust, czy oczu. Warto zadbać o swoją skórę w odpowiedni sposób, aby również latem nie traciła na jędrności, była zdrowa i nawilżona. Latem również jesteśmy narażeni na wspomniane promienie słoneczne bardziej niż zwykle. Dlatego też niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego kosmetyki z przeznaczeniem do opalania. Kosmetyki powinny posiadać w miarę wysokie filtry. Tu nie chodzi o to, aby za wszelką ceną być opalonym, ale przede wszystkim mieć rozsądne podejście. Łatwo coś przeoczyć w kwestii doboru kosmetyku i „to coś” może nam się odbijać latami czkawką, w formie zbyt dużej ilości piegów powstałych od słońca.

Z jakim filtrem kosmetyki?

Dermatolodzy bardzo chętnie polecają kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała, najlepiej z wysokim filtrem UV. Latem taki filtr należy stosować przez cały dzień, zawsze przed wyjściem na zewnątrz. Nie wolno zapominać o posmarowaniu kremem z filtrem skóry dziecka, która jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Również dla dzieci dostępne są takie kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała. Ich podstawową zaletą jest to, że nie zawierają:

  • szkodliwych parabenów i innych konserwantów,
  • sls-ów,
  • silikonów,
  • chemicznych substancji zapachowych i koloryzujących.

Jakie wybierać kosmetyki?

Warto wybierać takie właśnie kosmetyki, ponieważ ich skład jest bardzo ograniczony i dzięki temu, najczęściej nie wywołują żadnych reakcji alergicznych i podrażnień. Latem, warto sięgnąć po takie, które zawierają wiele substancji nawilżających np. https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-ciala/balsamy-do-ciala/. Poza tym, wspaniale działają również substancje kojące. Zastosowanie takiego kosmetyku po całym dniu plażowania, na pewno przyniesie skórze wiele przyjemnych doznań. Oczywiście, takie kosmetyki mają krótki termin przydatności, a więc należy je zużyć w ciągu jednego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.