Współcześnie oferowane pacjentom
leczenie złamań znacznie różni się od metod terapeutycznych stosowanych w przeszłości. Obecnie, coraz częściej wykorzystujemy liczne nowoczesne rozwiązania terapeutyczne, do których zalicza się między innymi leczenie operacyjne lub też miejscowe unieruchomienie w celu uzyskania samodzielnego zrośnięcia się szpary złamania. Niezależnie od współcześnie zastosowanych technik, warto wybrać dla siebie najlepszą metodę, która będzie spełniała nasze oczekiwania w zakresie odzyskania zdrowia po złamaniu. Więcej o metodach leczenia złamań na
https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/.
Jak leczy się złamania?
Nowocześnie realizowane
leczenie złamań ma kolosalne znaczenie w zakresie szybkiego powrotu do zdrowia po złamaniu. Nie każde złamanie leczy się tak samo. Złamania u młodszych osób można spokojnie pozostawić do nastawienia i unieruchomienia. Starsze osoby mogą z kolei wymagać często repozycji złamania chirurgicznego oraz zbliżenia odłamów przy wykorzystaniu prętów oraz śrub. Na ogół,
leczenie złamań wieloodłamowych wymaga zastosowania metod chirurgicznych, gdyż nie jest możliwe samoczynne zbliżenie do siebie odłamów kostnych.
Warto również zwrócić uwagę na kwestie związane z nowoczesnymi metodami unieruchomienia. Obecnie gips odchodzi powoli do lamusa, a jego miejsce przejmują takie rozwiązania, jak choćby proste do ustawienia ortezy ortopedyczne, które pozwalają na jednoczesne, przynajmniej częściowe utrzymanie ruchomości danej kończyny.
Jak długo zrasta się złamanie?
Czas zrastania się złamania zależy od wielu czynników. Chodzi tutaj m.in. o unaczynienie, obecność innych schorzeń towarzyszących oraz stopień odżywienia. Te wszystkie czynniki istotnie przekładają się na proces leczenia.