home Inne Druzgocący wpływ bezdechu sennego na organizm człowieka

Druzgocący wpływ bezdechu sennego na organizm człowieka

Pomimo szybkich postępów medycyny, lekarze nadal ciężko pracują nad efektywnymi sposobami na leczenie bezdechu sennego, który dotyka zaskakująco wysokiego odsetku ludzi. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że od wielu lat cierpi na poważne schorzenie, które znacząco obniża jakość snu i ma bardzo negatywny wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu. Okazuje się, że tak zwany bezdech senny wywołuje dostarczanie niedostatecznych ilości tlenu do naszego ciała, a w innych momentach jego rezultatem jest wręcz hiperwentylacja, która jeszcze bardziej osłabia nadwyrężone płuca.

Sposoby terapii bezdechu sennego

Całe szczęście, przy zastosowaniu odpowiedniego leczenia, dolegliwości związane z bezdechem sennym mogą zostać w znacznym stopniu ograniczone. Specjaliści opracowali wysoce efektywne maski CPAP, których zadaniem jest regulacja ciśnienia panującego w drogach oddechowych. Ich dużą zaletą jest fakt, że są skuteczne niezależnie od podłoża choroby. Nieważne, czy duszności są spowodowane wiotkością języka i podniebienia, czy zawężoną gardzielą – przy użyciu maski CPAP problem ten powinien zostać dość szybko rozwiązany.

Czy leczenie jest skuteczne?

Użycie profesjonalnej aparatury z pewnością łagodzi objawy, lecz nie można zapominać, że dla trwałych efektów musi być ona stosowana codziennie. Nie jest to magiczne lekarstwo, dzięki którym bezdech ustąpi po kilku tygodniach – kompleksowa terapia musi opierać się na wysokiej jakości masce, która zapewni nam wymagany komfort, a także zadowalającą funkcjonalność. Warto jest także pomyśleć o ograniczeniu nawyków, które mogą negatywnie wpływać na nasz układ oddechowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *